Kurs 1 tygodniowy

Kurs 1 tygodniowy (50h)

Szkolenie zaplanowano dla osób pragnących stać się groomerami w jak najkrótszym czasie.  Skrócony program szkolenia 1 tygodniowego zawiera większość elementów szkolenia 2 tygodniowego, jednak czas na praktyczne ćwiczenia jest ograniczony o połowę. Zalecamy dla osób z pewnym doświadczeniem, którzy potrzebują usystematyzowania wiedzy z możliwością ćwieczeń praktycznych.

cwiczenia
Program kursu obejmuje:

PODSTAWY
 • przygotowanie psa do strzyżenia - rozczesywanie splątanego włosa, kąpiel, suszenie, przycinanie pazurków, czyszczenie uszu

STYLIZACJA I ĆWICZENIA PRAKTYCZNE

 • skupiamy się na opanowaniu posługiwania się maszynką (techniki pod włos, z włosem  - kiedy i jaką metodę wybrać),
 • nożyczki - opanowujemy prawidłowy chwyt, uczymy się formować stopy, demonstrujemy wyznaczanie dolnej linii oraz obrysy głowy najpopularniejszych ras (york, shih-tzu, maltańczyk, sznaucer, west) 
 • Clipper Vac - uczymy jak wykonać fryzurę w prosty, szybki i powtarzalny sposób, tak aby klient otrzymywał zawsze usługę na tym samym, wysokim poziomie. Uczymy jak kreatywnie używać nakładek dystansowych niezależnie od rasy psa.
 • pokazujemy jak urządzić salon, dla jednego i wielu groomerów,  jakie narzędzia i wyposażenie kupić aby praca była lżejsza i oszczędna w czas i kosmetyki (wanny, stoły, systemy myjące, suszarki, maszynki, Clipper Vac, nożyczki, ostrza i inny sprzęt drobny)
 • podstawy trymowanie ras szorstkowłosych oraz strzyżenie użytkowe, usuwanie martwego włosa furminatorami i trymerami hakowymi
 • wstęp do pielęgnacji kotów, wyczesywanie martwego włosa, strzyżenie oszczedzające i całościowe w przypadku skołtunienia

TEORIA I PRAKTYKA DOTYCZĄCA NARZĘDZI I KOSMETYKÓW

  • Narzędzia (stoły, wanny, suszarki, maszynki, ostrza,  nożyczki, szczotki, grzebienie, trymery i inne)  
  • Kosmetyki - jakie i jak właściwie stosować   
  • Behawioryzm czyli jaknie dać się pogryźć :)
  • Kontrola pasożytów skóry - wykł. weterynarza
  • Rozmowa z klientem - planowanie fryzury, organizacja pracy w salonie

Co po kursie?


Jeśli posiadasz zdolności manualne czyli innymi słowy posiadasz talent, a także szczerze kochasz zwierzęta, oraz posiadasz już wstępne doświadczenia to jest to kurs dla Ciebie. U nas możesz ćwiczyć na żywych psach już od pierwszego dnia szkolenia - jest to niezbędne aby wiedzę teoretyczną przekuć w umiejętności praktyczne.

cwiczenia
 Czego nauczysz się na takim kursie?

Po naszym szkoleniu:

 • będziesz posiadać podstawową wiedzę z zakresu strzyżenia najbardziej popularnych ras w Polsce (York, Shih-Tzu, Maltańczyk, West, Sznaucer)

 • poznasz sprzęt potrzebny groomerowi, dzięki czemu dokonasz dobrych zakupów do swojego salonu,

 • dowiesz się jak dobrze zaplanować urządzenie swojego miejsca pracy, aby strzyżenie nie sprawiało trudności, a klienci wychodzili zadowoleni.


Kurs pielęgnacji, zarówno psów jak i kotów, obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne z instruktorami (grooming i weterynaria), pogłębione intensywną pracą domową we własnym zakresie.

Absolwenci otrzymają Certyfikat poświadczający ukończenie podstawowego kursu groomerskiego obejmującego 50h nauki. Dokument upoważnia do założenia działalności o tym profilu, czyli samodzielnego salonu pielęgnacji psów i kotów..

rezerwacja

W sprawie rezerwacji wybranego terminu kursu prosimy o kontakt:
Telefon: +48 91 881 21 45
                +48 668 455 820
E-mail: paradto@gmail.com

aplikacja

kliknij i pobierz zgłoszenie na kurs, następnie wypełniji odeślij do nas e-mailem, natomiast wydrukowane, z podpisem, zabierz ze sobą na szkolenie

Cena

Cena kursu (nie zawiera kosztów noclegów):
3200,00 zł brutto  (23%VAT)
Wysokość zadatku:
1000,00zł

Dane do przelewu:
MILLENIUM
PL35 1160 2202 0000 0006 0344 2606

Groomer & Foto Service
Przecław 94b/2
72-005 Przecław
Co zapewniamy

 • Ilość osób w grupie:
  maksymalnie 2 


 • Materiały do dyspozycji ucznia w trakcie zajęć praktycznych:
  stół groomerski, komplet szczotek i grzebieni, maszynka z kompletem ostrzy, komplet nożyczek, kosmetyki do pielęgnacji


Ilość i jakość pomieszczeń w jakich odbywa się szkolenie:
3 pomieszczenia dydaktyczne, pokój kąpielowy wyposażony w sprzęt do kąpieli zwierząt, 2 salony strzyżenia i wykładania teorii wyposażone w 4 niezależne stanowiska pracy w pełni wyposażone w sprzęt groomerski  oraz toaleta i pomieszczenia gospodarcze (kuchnia i stołówka).